Navigace

Návod na lepení samolepky

 

Samolepky můžete nalepit na celou řadu povrchů. Lepená plocha musí být dobře očištěna, zbavena mechanických nečistot a odmaštěna (nejlépe technickým lihem). Karoserii auta před lepením neošetřujte voskem. Čerstvě lakované a malované plochy musí být zcela proschlé.

Samolepku, kterou od nás obdržíte, se skládá ze dvou částí – první část je papírová nebo průhledná přenášecí lepící fólie – druhou částí je samotná samolepka, která je přilepená k bílému podkladovému papíru.

Pokud potřebujete samolepku rozdělit (má víc dílů nebo chcete umístit nápis jinam) je potřeba ji rozstříhat PŘED odlepením z podkladu a každý kousek potom lepit jako samostatnou samolepku!

Menší samolepky a proužky se mohou lepit nasucho, ale pozor, jakmile se jednou přilepí, lze je jen těžko bez poškození odlepit. Na sklo doporučujeme lepit nasucho (nebo vlhčit jen problematická místa pouze vodou), protože by voda velmi dlouho vysychala a navíc ze skla jde samolepka opatrně odloupnout a poopravit.

Na velkoplošné samolepky si připravte roztok jarové vody v rozprašovači a do 0,5l vody max. 10 kapek a pořádně protřepat. Obecně platí: Čím větší teplo, tím více jaru.

Při lepení samolepek s přenášecí papírovou nebo průhlednou fólií na sklo se lepidlo samolepky postříká jen samotnou vodou. V žádném případě JAR!!!

Samolepku položte na pevnou plochu (stůl, kapota ..). Od středu ke stranám přejeďte stěrkou celou plochu samolepky, aby samolepka dokonale přilnula k přenášecí fólii..
Odstraňte opatrně od jednoho rohu bílý podkladový papír ze samolepky (ne papírovou, průhlednou přenášecí fólii). Samolepka musí zůstat celá na přenášecí fólii, pokud některá část samolepky zůstává nalepená na podkladovém papíře, pak tuto část znovu přitlačte prstem a znovu odstraňujte. Sloupněte samolepku z podkladového papíru (samolepka zůstane na přenášecí fólii). Nastříkejte rozprašovačem jarovou vodu na lepidlo samolepky. Lepidlo zcela přestává lepit! Samolepku bez obav přiložte na lepené místo a v klidu ji usaďte do potřebné polohy. Umělohmotnou nebo filcovou stěrkou začněte od středu samolepky vytlačovat vodu a bubliny pod samolepkou. Při polepování oblých míst, prolisů a hrbolků, fólii lehce nahřívejte fénem, ta změkne a lze ji libovolně prostorově tvarovat. Nechte cca hodinu zaschnout (zase záleží na počasí a teplotě) za občasného vyhlazování vody. Teprve po přilnutí zkuste opatrně odstranit přenášecí fólii (pokud se ještě kraje samolepky odlepují, nechte ještě schnout). Po úplném vyschnutí vody je samolepka plně přilepena, jen ještě dohlaďte kraje.